29 Haziran 2013 Cumartesi

12 haftalık videoların

Geçen doktor kontrolümüzde babacığın ultrason görüntülerini çekmişti ve ben onları bir türlü bloga ekleyememiştim. Bugün cumartesiyi fırsat bilip hemen yükleme işlemini yapıverdim. Birincisi aşağıda, gümbür gümbür atan kalp sesin var burada;


Bu videoda doktor amca cinsiyetin ile ilgili bir tahminde bulundu ama kesin bilgiyi 5 Temmuz da vereceğini söyledi :) Ben ilk başlarda seni hep kız hayal ettim, kız olacaksın diye düşündüm. Ama sonradan erkek olma ihtimalin daha çok arttı bende, tabi bunda belki de çevrenin etkileri de var  bilemiyorum. Çoğunluk erkek olacağını düşündü, babacığın hariç :) Herşeyden en önemlisi yavruş senin sağlıklı ve mutlu olman, kız veya erkek farketmez bizim için. ama yine de insan merak ediyor :)

Üstteki videoda da oldukça hareketli hallerin var, bir önceki yazıda anlattığım gibi zıplayıp duruyorsun minik kuşum benim :) Biz çok şaşırdık, daha önce hiç böyle birşey duymamış olmak ve haliyle acemilik nedeniyle böyle bir görüntüyle karşılaşacağımızı bilmiyorduk :)

Bana gelince; bugün 13+6 haftalık hamileliğimin tadını çıkarıyorum. Çok şükür çok zorlanmadım, genel olarak gebelerin yaşadığı mide bulantıları, kusma, kokulara karşı aşırı hassasiyet, depresyon, ağlak durumlar vs gibi durumlar olmadı bende. Seni güzel besleyebilmek için tüm zararlı gıdalardan uzak, tüm faydaklı gıdalara yakın olarak devam ettiriyorum günlerimi. Seni güzelce beslemek için bolca meyve tüketiyorum, şanslısın ki tam yaz meyvelerinin mevsimine denk geldin bolca yiyoruz ikimiz de :)

Klasik gebe problemleri yok bende ama değişik değişik sıkıntılar yaşıyorum yavrum. Bahar alerjisini tetikleyen hamileliğim nedeniyle sürekli burnum tıkalı, nefes almakta inanılmaz güçlük çekiyorum. Doktor herhangi bir ilaç kullanamayacağımı okyanus suyu ve soğuk buhar gibi opsiyonel uygulamalarla biraz rahatlayacağımı söyledi, ve bu gebelik boyunca bu şekilde devam edecekmiş :( Burun iç duvarlarım içe doğru şişmiş ne yazık ki ve bu da nefes almama engel oluyor. Geceleri uyutmuyor, sürekli uykusuz geziyorum, çok yorgun oluyorum nefes alamadığım ve uyuyamadığım için. Ama napalım neticesinde sen olacaksın kucağımda, katlanıyoruz bizde :)

Bunun dışında birde eklem ağrılarım var bir aydan beri, bazen çok rahatsızlık veriyor, yatakta sağa sola dönme, yataktan kalkma, eğilme gibi basit eylemleri gerçekleştirirken çok canım yanıyor :( Eee buna da katlanıcaz tabi.

Bazen karnım inanılmaz büyük duruyor, gören bakan şaşırıyor 4-5 aylık gebe gibisin diyorlar, bazen de o görüntü yok oluyor göbek kalıyor sadece :) Sanırım gün içinde su ve yemekten ve ödemden dolayı biraz şişiyorum. Ve bu rahatsızlık veriyor, gergin oluyor karnım ve otururken bile batıyor bana, rahat edemiyorum. Biz de akşamları yürüyüşe çıkıyoruz babanla birlikte, iyi geliyor.

Bu dönemde nasıl olduğunu gördük, sıra anne ile babada. Bak bakalım bizler nasılmışız seni beklerken;
göbüşün orjinal boyutu aslında bu, sabah çekti babacığın.


işe giderken evin önünde fotoğraf molası:)

yeni dünya halleri :)

Bu fotoğrafa bakıp insanlar hamile olduğumu anladı ya en çok ona şaşırıyorum :)
Bahsettiğim bu işte bazen kocaman görünüyorum :)
evimizin dibindeki bu arazide yürüyüp, doğanın keyfini çıkarıyoruz :)
şımarıyorum bazen:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder